Botoks Abdi İbrahim

Botoks Abdi İbrahim
Abdi İbrahim İlaçları’nın düzenlemiş olduğu seminer için Türkiye’ye gelen Brezilyalı estetisyen Dr. Mauricio de Maio “Botoks” hakkında birçok soruya cevap verdi.
Botoks nedir?
Dünya’da devrim yaratan ürünlerden biri olan Botoks bir proteindir. Cerrahi olmayan bu uygulama ile kas kasılmalarını engelleyebiliriz. Yüzümüzde oluşan dinamik kırışıklıkları ve çizgileri azaltan Botoks sayesinde aşırı kas kasılmalarının önüne geçebiliriz.
Botoks kaç yaşında kullanılır?
Botoks tıbbi durumlarda 20 yaşından sonra kullanılmaktadır.

Botoks ‘u ihtiyacı olmayan bir hastaya uygular mısınız?
Kesinlikle hayır. Hasta olmayan birine antibiyotik vermek gibi bir şeydir bu. Bu hastanın isteği üzerine olan bir durum değildir.
Botoks ne zaman üretildi?
Göz hastalıkları için 1977 yılında üretildi.
Kozmetik alanda kullanılabildiği nasıl keşfedildi?
Kanada’da 1987 yılında, göz tiklerini düzeltmek amacıyla botoks uygulanan bir hastanın kaşları arasındaki kırışıklıkların düzeldiği görüldü. 10 yıldır kozmetik amaçlı kullanılıyor ve göz kenarı kırışıklıkları, alın çizgileri, çene ve boyundaki kaslarda üzerinde kullanılıyor. Alın bölgesi, kaş arası ve göz kenarı çizgileri botoks tedavisine oldukça iyi sonuçlar veriyor.
Etki ne zaman görünüyor?
Botoks tedavisi yapıldıktan 3-7 gün içerisinde etki görünür.
Botoks’un etkisi ne kadar?
Bu hastalara göre değişiyor, Bazı hastalarda 1 yıl sürerken bazılarında 3-4 ay sürebiliyor. Tekrar eden uygulamalarda bu süre artıyor. Botoks yılda 2 kez yaptırılır.
Botoks’un ücretleri nedir?
Botoks tahmin edildiği gibi pahalı bir uygulama değildir. Bu uygulama doktordan doktora değişir. Ancak 400 TL ile 800 TL arası değişmektedir desek yeridir.
Botoks’u kadınlarmı kullanır?
Amerika’da botoks uygulatanların %15′i erkeklerden oluşmaktadır.
Botoks’un yan etkileri varmıdır?
İyi bir doktora yaptırdığınız da çok fazla bir yan etkisi olmaz. Çok nadir olarak baş ağrısı olabilir veya yapılan bölgede hafif kızarıklıklar olabilir. Bu kızarıklıklar makyajla kolayca kapatılabilir ve ne olursa olsun botoksun yan etkisi geçicidir ve uygulanan bölge ile sınırlı durumdadır.
Ayrıca botoks şişkinlik de yapmaz. Botoks uygulanan bölgenin hacmi kesinlikle genişlemez. Bu durumdan şikâyet eden kişiler botoksla beraber dolgu maddesi de enjekte ettirmişlerdir. Bu da tamamen doktorun elinde olan bir durum ve hastanın istediğine göre yapılmaktadır.
Son olarak Botoks kesinlikle yaşlanmayı engellemez…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir