Buğulu göz makyajı nasıl yapılır

Buğulu göz makyajı hiçbir zaman modası geçmeyen bir trenddir. Peki, siyah buğulu göz makyajı ile çekici gözlere nasıl sahip olabileceğinizi biliyor musunuz? Göz makyajının can alıcı noktası gölgelendirmedir. Tek ihtiyacınız olan ise bir far paleti, biraz renk bilgisi ve biraz da ressam duyarlılığı!
Buğulu göz makyajında en önemli olan doğru renkleri bir arada kullanmaktır. Siyah gölgeli göz makyajı istiyorsanız gri tonlarda farları da tercih etmelisiniz. Göz makyajına başlamadan önce her zamanki hazırlıklarınızı yaparak başlamalısınız. Tüm hazırlıklarınızı tamamladıktan sonra öncelikle siyah göz kalemini kalın bir şekilde göz diplerinize uygulayın. Çok düzgün bir şekilde çekmenize gerek yok çünkü zaten fırça yardımı ile dağıtacaksınız. Gölgeli göz makyajında püf nokta dağıtmadır. Doğru bir fırça seçimi ile yukarıya doğru dikkatlice dağıtın. Koyudan açık tona geçişleriniz çok önemlidir, dağıtırken keskin bir ayrım oluşturmamaya özen gösterin. Göz kapağınızı tamamladıktan sonra sıra geldi alt kısma. Gözlerinizin alt kısmına da siyah göz kalemini uygulayın ve fırça yardımıyla sağdan sola doğru dağıtın. Bakışlarınızdaki etkileyiciliği artırmak için kalemi gözlerinizin iç kısmına da uygulayabilirsiniz. Dağıtma işleminden sonra tekrar düzgün bir şekilde gözlerinizin alt ve üst kısmına siyah göz kalemini uygulayın. Kirpik kıvırıcı yardımıyla kirpiklerinizi kıvırdıktan sonra rimel ile birer dakika ara ile iki kat kirpiklerinizi rimelleyin. İki kat sürdüğünüz rimel daha dolgun bir görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır.
Ve işte sonuç! Oldukça pratik ve şık siyah gölgeli göz makyajınız ile hazırsınız. Onlarca makyaj malzemesi kullanmadan etkileyici ve muhteşem gözlere siz de kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir