Cildiniz Sonbahar ve Kışa Ne Kadar Hazır

Zaman su gibi akıp geçiyor. İnsanlar gittikçe erken yaşlarda ölmeye başladı. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de ortalama insan ömrü düşmektedir. Sağlıklı, huzurlu, mutlu bir yaşam sürmek tüm insanların ortak sorunudur. Sağlığına dikkat eden bir kitleyseniz bu yazı dizimizi iyi takip etmeniz tavsiye edilir. Sağlıklı yaşama ilişkin önemli bilgi ve deneyimlerimi paylaşacağım.
Mevsimlerin değişmesi ile birlikte cildimizin nem tutma kapasitesi de değişir. Sonbahar ve kış aylarındaki soğuk hava cildimizi kurutur ve çatlatır. Bu yüzden sonbahar ve kış aylarında yoğun nemlendirici cilt kremleri kullanılması gerekir.
Sonbaharda cilt bakımının en önemli bölümü cildin yeterince nemlendirilmesidir. Güneş, havuz ve deniz cildimizi fazlasıyla kurutur. Sonbahar aylarında cildinize uygulayacağınız nem maskeleri, serumlar ve nemlendirici kremler cildimizin daha sağlıklı bir yapıya kavuşmasını sağlayacaktır. Mezolifting kremlerle cildimizi desteklememiz gerekir.
Çinko bakır gibi eser elementler cildin nem dengesini sağlar. C ve E vitaminleri cilde enerji verir. Yazın denizden ve güneşten cildimiz iyice yıpranır. Cildimizde yer yer koyu kahverengi lekeler ortaya çıkar. Bu lekelerden renk açıcı lazer tedavisi ile kurtulabilirsiniz.
Cildiniz aynanızdır. Cildinizi her daim nemli tutmak cilt sağlığı için önemlidir. Sağlıklı bir cilt için cildinize gerek önemi vermelisiniz. Güzel görünmek aslında zor bir iş değildir. Güzellikte en önemli unsur cildinizdir. Güneşin zararlı ışınlarından cildinizi koruyun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir