Cilt çatlaklarından kurtulma

Cilt Çatlaklarından Kurtulma
Güzelleşmek için öncelikle vücudunuzda cilt çatlakları oluşmamalı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmalısınız. Genellikle hızlı kilo alıp, hızlı kilo vermeleri durumunda, hamilelik sonrası kişilerin vücutlarında cilt çatlakları görülür. Bunun dışında cilt çatlakları zayıf dokulara sahip kişilerde veya cilt rengine bağlı olarak görülebilir. Cilt rengi beyaz olan kişilerde esmer tenli kişilerden daha fazla cilt çatlağı görülür.
Cilt Çatlaklarından Kurtulmak İçin Neler Yapmalıyım?
1. Cilt çatlaklarından kurtulmak için bacak, karın, göğüs gibi bölgeleriniz için vücut losyonları ve nemlendiriciler kullanmalısınız.
2. Masaj yaparak kan dolaşımını hızlandırabilir ve çatlak oluşumunu engelleyebilirsiniz.
3. Mümkün odluğunca fazla su tüketin ve yediğiniz yemeklerden ve meyvelerden A,E,C vitamini olanlarını daha fazla tüketin.
4. Mümkün olduğunca fazla spor yapın. Bu sporlara örnek olarak fitness, yüzme, aerobik, jimnastik verilebilir.
Bitkiler Yardımıyla Yağlı Ciltlerden Kurtulma
Bitkiler yardımıyla yağlı cildinizden kurtulmak mı istiyorsunuz? O zaman doğru yerdesiniz.
Öncelikle cildimizi jel ile temizliyoruz ve üstüne kayısı yağını sürüyoruz. Daha sonra her birinden bir avuç olmak şartıyla kekik, limon ve papatya alıyoruz ve bunları yarım litre gül suyunda 1 taşım kaynatıyoruz. Bu işlemlerin tümünü yaptıktan sonra 2 avuç yeşil kilin içerisine süzülen bitki ekstresi ile katı bir bulamaç oluşturuyoruz. 1 kahve kaşığı adaçayı esansı ilave ediyoruz. Tüm bu işlemler bitince cildimize nemlendirici sürüyoruz.
Uykuda Güzelleşmenin Sırları
Birçok bilim adamı ve uzmanın vardığı ortak kanı şöyledir; Güzelliğin sırları uykudadır. Şimdi siz de uykuda güzelleşmek istiyorsanız aşağıda söylediklerimize harfiyen uymalısınız.
1. Uykudan kalktığınızda gözlerinizi açar açmaz yataktan kalkmayın, öncelikle bir gerilin, esneyin, rahatlayın ve sonra yatağınızdan kalkın.
2. Sabahları duşa girmeye çalışın veya buz gibi bir su ile yüzünüzü yıkayın, soğuk su vücudunuzda uyarıcı etkisi yaratacaktır ve rahatlıkla kendinize gelmenizi ve uyanmanızı sağlayacaktır. Bu şekilde gün içinde dinç olacaksınız.
3. Yatağınıza da dikkat etmelisiniz yatağınız sert değil mümkün olduğunca yumuşak olsun. Ayrıca sağlam olması da gereklidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir